Od czego zacząć planowanie kariery?

Od czego zacząć planowanie kariery?

Niezależnie od tego na jakim etapie życia zawodowego aktualnie się znajdujesz, zastanawiając się nad planowaniem kariery pojawiają się różne myśli. Co właściwie chcę robić w życiu? Jak odkryć, to co we mnie najlepsze? Jak osiągnąć cel? Masz milion pomysłów na to, co zrobić ze sobą, jeden, a może na ten moment nie pojęcia, co zrobić dalej. Od czego jednak najlepiej jest zacząć planowanie kariery? Co powinno być naszym pierwszym krokiem do zaplanowania kariery zawodowej?

[…]

[Dni Kariery 2017] Konsultacje CV: najczęściej zadawane pytania i popełniane błędy

[Dni Kariery 2017] Konsultacje CV: najczęściej zadawane pytania i popełniane błędy

Sezon targów pracy jest aktualnie w pełni, więc i flairup zawitał na Dniach Kariery w Katowicach 16 marca. Miałam przyjemność prowadzić zarówno punkt konsultacji CV, gdzie wspierała mnie Angelika Blicharz, jak i warsztaty z projektowania kariery. Już sam punkt konsultacji CV dostarczył ciekawych obserwacji. Tworząc swoje dokumenty najczęściej szukamy informacji w internecie, lub bazujemy na informacjach, które otrzymaliśmy jeszcze na wcześniejszych etapach edukacji. Niestety nie wszystkie te informacje są wartościowe, czasem szablon wymaga dodatkowych zmian, a nie jedynie przeniesienia na nowy dokument. Stąd pomysł na dzisiejszy post właśnie odnośnie najczęściej pojawiających się podczas targów pytań oraz błędów w CV.
[…]

Na co mi ten plan? Czyli po co mi planowanie kariery zawodowej.

Na co mi ten plan? Czyli po co mi planowanie kariery zawodowej.

Czytając tytuł, który sugeruje, że powinieneś planować ścieżkę kariery westchnąłeś głęboko i zastanawiasz się, dlaczego wszystko dookoła wymaga planowania? Przecież planujesz już wszystko! Swój czas, wydatki, naukę, studia, projekty, a tu jeszcze ktoś sugeruje, że powinieneś zaplanować swoją ścieżkę kariery zawodowej, kiedy Ty nawet nie wiesz co chcesz robić w życiu. No właśnie! Planowanie kariery nie jest zarezerwowane tylko dla tych, którzy mają już jasno określony cel zawodowy, zdefiniowany od dziecka. Jest to proces, który dotyczy tak na prawdę każdego z nas. Chcesz dowiedzieć się po co Ci planowanie ścieżki kariery zawodowej?
Kariera – czym ona tak naprawdę jest?

Kariera – czym ona tak naprawdę jest?

Słowo kariera – każdy je rozumie, używa go w różnych kontekstach, ale czy tak naprawdę wie co ono w rzeczywistości oznacza? Czy Ty sam kiedykolwiek zastanowiłeś się nad tym? Może sprawdzałeś w słowniku, na Wikipedii, lub w innych źródłach naukowych, a może przyjąłeś za pewnik i to pierwszy moment, kiedy zdałeś sobie sprawę z tego, że nigdy nie zagłębiałeś się w ten temat? Czym więc rzeczywiście jest ta kariera?

[…]

Pomysł na karierę

Pomysł na karierę

Próbując określić skąd pomysł na karierę i od kiedy ten temat zaczął być dla mnie rzeczywiście bliski, miałam nie lada wyzwania. Przecież sama również zmagałam się z własnymi decyzjami zawodowymi, zmieniałam zdanie kilkukrotnie odnośnie tego, co rzeczywiście chcę robić w życiu i to jeszcze zanim rozpoczęłam rzeczywistą pracę zawodową. Szukałam swojego miejsca analizując różne możliwości. Zastanawiałam się nad tym, co powinnam robić, żeby wykorzystać swoje umiejętności w taki sposób, żeby praca jednocześnie sprawiała mi satysfakcję.

[…]