Pomysł na karierę, czyli jak to się wszystko zaczęło

Pomysł na karierę, czyli jak to się wszystko zaczęło

Pomysł na karierę, czyli jak to się wszystko zaczęło 940 788 Kasia Jackowska
Próbując określić skąd pomysł na karierę i od kiedy ten temat zaczął być dla mnie rzeczywiście bliski, miałam nie lada wyzwania. Przecież sama również zmagałam się z własnymi decyzjami zawodowymi, zmieniałam zdanie kilkukrotnie odnośnie tego, co rzeczywiście chcę robić w życiu. I to jeszcze zanim rozpoczęłam rzeczywistą pracę zawodową. Szukałam swojego miejsca analizując różne możliwości. Zastanawiałam się nad tym, co powinnam robić, żeby wykorzystać swoje umiejętności w taki sposób, żeby praca jednocześnie sprawiała mi satysfakcję.

Przyglądając się własnym decyzjom z dystansu widzę, że kompletnie nie wiedziałam, w jaki sposób zabrać się za budowanie własnej drogi zawodowej i od której strony tak na prawdę zacząć. Ba! Nie wiedziałam o tym, że powinnam to zrobić!

Skąd pomysł na karierę?
Na kierunek związany z Zarządzaniem Zasobami Ludzkimi zdecydowałam się dopiero na studiach magisterskich. Od 2 roku studiów pierwszego stopnia byłam aktywnym członkiem organizacji AIESEC, gdzie moim zadaniem była rekrutacja osób na praktyki i wolontariaty zagraniczne dla studentów. Pracowałam zarówno w zespole, jak i jako lider projektu. Dzięki temu doświadczeniu zauważyłam, że jest to obszar, który jest mi znacznie bliższy niż wcześniej ukończone wcześniej finanse i rachunkowość.
Jednocześnie zaczęłam zgłębiać tematykę kariery zarówno tej szeroko pojętej w życiu każdego człowieka, jak i kariery w pojedynczych organizacjach. Fascynowało mnie, jak nasze wybory, świadomość siebie i nasze doświadczenia pomagają nam kreować własną drogę. Obserwowałam wiele osób, które zmieniały o 180 stopni swoje decyzje zawodowe, po spróbowaniu różnych rzeczy. Zgłębiałam temat czytając, obserwując, pisząc pracę magisterską właśnie odnośnie kariery zawodowej. Sprawdzałam sposoby zarządzania karierą, tworzenia CV, czy pracy nad talentami zarówno na sobie, jak i na bliskich mi osobach. Nabyłam doświadczenie jako rekruter, kandydat do pracy, trener, manager i lider projektów. Miałam okazje zarówno prowadzić rozmowy, przygotowywać kandydatów, doradzać im, sprawdzać ich dokumenty aplikacyjne, zarządzać i rozwijać zespoły, szkolić, czy opracowywać strategie rekrutacji i rozwoju.
Trochę ponad rok temu trafiłam na 3 godzinne szkolenie dotyczące projektowania kariery i wkrótce potem rozpoczęłam Akademię Career Design, dzięki której uporządkowałam swoją wiedzę na temat projektowania kariery, zdobyłam niezbędne narzędzia i kompetencje potrzebne przy wspieraniu w tych działaniach.
Łącząc wcześniejsze doświadczenia – zarówno te prywatne, jak i zawodowe – stworzyłam flairup, którego zadaniem jest wspieranie młodych osób w wyjściu i odnalezieniu się na rynku pracy.
Dlaczego blog?

Lubię i chcę dzielić się swoją wiedzą, a to jest właśnie jedna z możliwości, która umożliwia mi takie działanie. Dodatkowo prowadząc Badanie Millenialsi na Rynku Pracy, w ramach którego zebrałam 800 odpowiedzi na ankietę widzę, że blog jest jedną z pożądanych form zdobywania informacji na temat kariery zawodowej.

Co będzie się tu działo i o czym przeczytacie?
Kształt i treści tego bloga będą zależały w dużej mierze od was. We wspomnianej wcześniej ankiecie pytałam o wasze trudności i obawy związane z rynkiem pracy i projektowaniem kariery zawodowej. Pokazało mi to, jakie tematy powinnam poruszyć i co będzie dla was ciekawe, czy przydatne. Jestem otwarta również na wszelkie sugestie, więc jeżeli masz pytania, wątpliwości, lub szukasz informacji na konkretne tematy – zapraszam do kontaktu.
Tematyka będzie dotyczyła szeroko pojętej kariery zawodowej. Przeczytacie tutaj między innymi o moich doświadczeniach (również tych z życia przedsiębiorcy), rynku pracy, procesach rekrutacyjnych, czy elementach projektowania kariery zawodowej.
Będę pobudzać was do działania, pisząc konkretnie, z pasją, inspirująco, a czasem z przymrużeniem oka. Jestem osobą szczerą i tak będzie też tutaj. Są to moje poglądy, spostrzeżenia oraz doświadczenie, a więc nasze zdanie może się różnić. Cenię sobie jednak konstruktywną informację zwrotną i kulturalną dyskusję.
Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Polityka prywatności